REKLAMA

PODKARPACIE. Właściciel stoku krytykuje kwarantannę narodową (WIDEO)

PODKARPACIE. Właściciel stoku krytykuje kwarantannę narodową (WIDEO)

PODKARPACIE. Przedsiębiorca, właściciel restauracji, hotelu oraz stoku narciarskiego Grzegorz Schabiński w ostrych słowach krytykuje wprowadzoną przez rząd kwarantannę narodową. Nagrał w mediach społecznościowych specjalne wideo.

Przechwytywanie_94

Foto: facebook.com/watch/grzegorzschabinskii

Cały czas chcą zamykać, ale nie chcą pomagać – mówi Grzegorz Schabiński, właściciel jednego ze stoków narciarskich na Podkarpaciu oraz hotelu i restauracji w Jaśle, które można kojarzyć z „Kuchennych rewolucji” Magdy Gessler.

Przedsiębiorca z Jasła otwarcie krytykuje uderzające w branżę turystyczną i hotelarską obostrzenia przewidziane od 28 grudnia, gdy wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna. Podkreśla, że branża hotelarska musi działać, a próby omijania obostrzeń są spowodowane nieprzewidywalnością decyzji, jakie podejmuje rząd.

Nie mamy pomysłu na to, jak żyć, a wy nam nie ułatwiacie. Nie ułatwiacie nam życia w normalnych warunkach. Zwolnijcie nas z prądu, gazu, wody, mediów, wszystkich opłat, ZUS-u, bo dlaczego my mamy pogrążać się w kryzysie, głodzie i w długach, przez to, że ktoś zmienia sobie warunki gry? – pyta pełen żalu przedsiębiorca.

Więcej w materiale wideo.

 

Przypomnijmy. Od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r., czyli do końca przerwy szkolnej obowiązuje kwarantanna narodowa. Co się zmieni?

  • Ponowne ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych – otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki, a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe
  • Ograniczenie funkcjonowania hoteli – dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.
  • Zamknięte stoki narciarskie.
  • Infrastruktura sportowa dostępna tylko w ramach sportu zawodowego.
  • 10 dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski transportem zorganizowanym.

 Z 31 grudnia 2020 r. na 1 stycznia 2021 r. w godzinach od 19:00 do 6:00 w całym kraju obowiązuje zakaz przemieszczania się. Wyjątkiem będą m.in. niezbędne czynności służbowe oraz inne wskazane w rozporządzeniu.

 

Źródło: facebook.com/watch/grzegorzschabinskii

21-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)