REKLAMA

Braun OSTRO w Sejmie: TESTUJE SIĘ nasze zdolności reagowania!

Braun OSTRO w Sejmie: TESTUJE SIĘ nasze zdolności reagowania!

9 listopada w Sejmie odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. W trakcie jego trwania głos z mównicy sejmowej zabrał poseł Konfederacji, Grzegorz Braun.

Konfederata powitał Straż Graniczną oraz polskich żołnierzy strzegących granic tradycyjnym „Szczęść Boże!”, dziękując im za wierną i oddaną służbę. Poruszył także wątek „koncertu na pudła rezonansowe”, rozbrzmiewającego w ostatnich dniach w Wysokiej Izbie

Grzegorz Braun wystosował również pytanie do rządzących, o ich dalekosiężne plany dotyczące ochrony terytorium Polski. Poruszył także kwestię warunków, w których stacjonują polskie służby. Jak zaznaczył, chce zadać „konkretne pytania o rozwiązanie polityczne, czy chcemy być do końca świata na wojnie za podnoszonym sukcesywnie płotem, czy zmierzamy do jakiegoś rozwiązania”.

– Drugie pytanie o granicę z Ukrainą. Przecież to wszystko, co mamy w Kuźnicy, to jest program pilotażowy. Kilkaset, w porywach nawet do kilku tysięcy, uchodźców-nachodźców to jest program pilotażowy. Tutaj się testuje nasze zdolności i skłonności do reagowania – przekonywał z mównicy Braun.

– A więc co z odcinkiem ukraińskim? A potencjalnie słowackim, jeśli przez Ukrainę na Słowację pójdzie ta następna fala – dopytywał poseł Konfederacji.

Odniósł się także do wystąpienia posła Sienkiewicza z PO, który jest dla niego „ani brat, ani swat”. „Panie ministrze i ja mam doniesienia o tym, że żołnierze 21. Podhalańskiej muszą iść do najbliższego sklepu, żeby kupić coś do jedzenia” – wtrącił Braun, poważnie zaniepokojony.

– Czy istotnie tak dbamy o nasze siły na tym odpowiedzialnym odcinku? – zapytał na koniec poseł Konfederacji.

Zobacz także:

10-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)