REKLAMA

Bez prawa jazdy z sądowym zakazem jechał 120 km/h. Grozi mu pięć lat więzienia

TARNOBRZEG. Policjanci ruchu drogowego kontrolowali prędkość pojazdów przejeżdżających przez miejscowość Alfredówka w gminie Nowa Dęba. Zagrożenia wynikające ze zbyt szybkiej jazdy zostały zauważone przez mieszkańców, którzy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosili je mundurowym. 28-letni kierowca opla jechał z prędkością 120 km/h. Wyszło na jaw, że mężczyzna nie miał prawa jazdy i objęty został sądowym zakazem prowadzenia pojazdów w ruchu drogowym.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji, na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę, jest sprawdzane i weryfikowane przez Policję. Korzystając z KMZB, należy jednak pamiętać, że zgłoszenia tam umieszczane nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W takich przypadkach należy je zgłosić pod numer alarmowy 112.

– W czwartek po godz. 16, policjanci ruchu drogowego pojawili się w miejscowości Alfredówka w gminie Nowa Dęba, miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako punkt, gdzie dochodzi do przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości. W trakcie weryfikacji zagrożenia, do kontroli drogowej zatrzymany został 28-letni kierowca opla. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. W obszarze zabudowanym jechał 120 km/h – informuje Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna objęty jest zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu drogowym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Kraśniku. Okazało się też, że kierujący oplem, nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym oraz zlekceważenie zakazu, sprawa 28-latka zostanie skierowana do ponownego rozpatrzenia przez sąd.

Zgodnie z treścią art. 244 kodeksu karnego – kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu

18-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)