REKLAMA

Narkotyki z Hiszpanii przemycono w bębnie szpuli z kablem (ZDJĘCIA)

KRAKÓW. Funkcjonariusze CBŚP udaremnili przemyt około 10 kg marihuany i zatrzymali podejrzanego. Narkotyki z Hiszpanii przemycono w bębnie szpuli z kablem.

Policjanci z Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prowadzą śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie zajmują się przestępczością narkotykową, w tym głównie przemytem środków odurzających. Funkcjonariusze dotarli do informacji, z której wynikało, że jeden z mieszkańców Krakowa może przemycać narkotyki.

– Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna może przemycać narkotyki za pomocą przemysłowego bębna z kablem, wewnątrz którego znajdować się miała przestrzeń służąca do ukrycia narkotyków. Według śledczych mógł on wykorzystywać firmy transportowe, zlecając im przewóz kabli umocowanych na szpuli. W piątkowe, przedświąteczne popołudnie policjanci CBŚP zatrzymali mężczyznę, gdy od nieświadomego przewoźnika odbierał przesyłkę z ukrytą zawartością. Transport przyjechał z Hiszpanii. Podczas przeszukania szpuli policjanci znaleźli i zabezpieczyli około 10 kg marihuany wartej około 450 tys. zł. Narkotyk zapakowany był próżniowo w dziesięciu workach – informuje Polska Policja.

3-418800

Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono zarzuty przemytu środków odurzających. Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za przemyt narkotyków grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: CBŚP Zarząd w Krakowie.


28-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)