REKLAMA

Okradli plebanię. Najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie (ZDJĘCIA)

JASŁO/PODKARPACIE. Jasielscy policjanci zatrzymali 30-latka i 36-latka. Mężczyźni są podejrzani o kradzież z włamaniem do plebanii w miejscowości Wisłok Wielki na terenie powiatu sanockiego. Decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku najbliższe dwa miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

Dzięki działaniom funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, doszło do ustalenia i zatrzymania dwóch mieszkańców powiatu jasielskiego. Mężczyźni są podejrzani o kradzież z włamaniem do plebanii w miejscowości Wisłok Wielki w powiecie sanockim.

– Zatrzymanie miało miejsce w minioną niedzielę po godz. 11, w Łysej Górze. Udział w akcji brali policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, wydziału ruchu drogowego i wydziału kryminalnego jasielskiej jednostki oraz komisariatu w Nowym Żmigrodzie. W działania zaangażowali się także funkcjonariusze z sanockiej komendy oraz z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie. Kiedy mundurowi z referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli pojazd marki Kia, którym poruszali się sprawcy, natychmiast za nim ruszyli i zatrzymali go zatrzymali – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

450-279785

Podczas przeszukania mężczyzn oraz pojazdu, którym jechali, znaleziono, ponad 7 tys. złotych, 101 dolarów amerykańskich i 10 funtów. Ujawniono także kominiarkę, rękawiczki, klucze, łapkę do gwoździ i dłutko. W miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych zabezpieczono pieniądze w kwocie ponad 75 tys. złotych.

30-latek i 36-latek po wykonanych czynnościach zostali przekazani policjantom z Sanoka i przewiezieni do tamtejszej komendy. Usłyszeli zarzuty, a następnie decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzą w tymczasowym areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: KPP w Jaśle


21-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)