REKLAMA

Podróżowali wspólnie, i tak też trafili do aresztu. Byli poszukiwani listami gończymi

PODKARPACIE. Mundurowi z placówki SG w Rzeszowie-Jasionce zatrzymali parę poszukiwaną listami gończymi. Do zdarzenia doszło podczas działań związanych z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji.

Zatrzymania miały miejsce 18 grudnia w okolicach Dębicy podczas realizacji czynności związanych z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji.

– Funkcjonariusze SG z placówki w Rzeszowie-Jasionce wytypowali do kontroli fiata na polskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżowali obywatele Polski, kobieta i mężczyzna w wieku 44 lat. W trakcie sprawdzeń w bazach poszukiwawczych okazało się, że osoby te są w zainteresowaniu polskiego wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym i za kradzież trafi na 3 miesiące do więzienia. Z kolei wobec kobiety wydano list gończy za przestępstwa przeciwko mieniu, sąd zlecił dyspozycję niezwłocznego doprowadzenia do zakładu karnego – poinformował, Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Dodatkowo kobietę poszukiwały dwie jednostki Policji na terenie Polski, które również wydały dyspozycję przymusowego doprowadzenia. Osoby zostały zatrzymane i przekazane policjantom z Rzeszowa.

Źródło: BiOSG
Zdjęcie ilustracyjne

22-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)