REKLAMA

Policja rozbiła grupę przestępczą organizującą nielegalne gry hazardowe

KRAKÓW. 12 grudnia policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie i funkcjonariusze Małopolskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Krakowie działając na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie, dokonali zatrzymania na terenie Krakowa oraz powiatów wadowickiego i oświęcimskiego pięciu członków zorganizowanej grupy przestępczej w tym jej lidera.

Policjanci zgromadzili materiały, dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, która od 2019 roku do grudnia 2023 roku zajmowała się organizowaniem nielegalnych gier hazardowych na terenie województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Według ustaleń śledczych członkowie grupy przestępczej byli w posiadaniu i użytkowali nie mniej niż 100 automatów do nielegalnych gier hazardowych.

386-94869

– Dokonano siłowego wejścia i przeszukania kilkunastu lokali handlowo-usługowych, posesji, mieszkań, garaży oraz kontenerów, gromadząc kolejny materiał dowodowy. Tego dnia zlikwidowano pięć aktualnie działających punktów z grami hazardowymi, w których ujawniono 16 działających automatów do gier. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli komputery, telefony komórkowe, nośniki pamięci, koparkę kryptowalut oraz gotówkę – informuje Polska Policja.

386-94871

Prokurator w ramach prowadzonego śledztwa na chwilę obecną przedstawił podejrzanym prawie 80 zarzutów dotyczących organizowania nielegalnych gier hazardowych w ramach działania zorganizowanej grupy przestępczej. Niewykluczone, że zatrzymani usłyszą kolejne zarzuty. Sprawa ma charakter rozwojowy.

386-94872

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie zastosował wobec czterech członków grupy środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec jednej osoby zastosowany został dozór Policji.

Posiadanie 100 automatów do nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą administracyjną wynikającą z Ustawy o Grach Hazardowych w kwocie łącznej dziesięciu milionów złotych. Prowadzenie działalności przestępczej związanej z organizacją nielegalnych gier hazardowych w ramach zorganizowanej grupy przestępczej zagrożone jest kara pozbawienia wolności do lat 8.

386-94870

Źródło: Polska Policja

18-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)