REKLAMA

Policja wyeliminowała duże laboratorium amfetaminy (ZDJĘCIA)

Policjanci CBŚP zlikwidowali laboratorium amfetaminy w województwie dolnośląskim. Przejęli 5,5 litra amfetaminy, 5 kg marihuany, prekursory narkotykowe oraz sprzęt niezbędny do produkcji narkotyku. Wartość zabezpieczonych narkotyków wstępnie oszacowano na około 300 tys. zł.

Podczas działań zatrzymano cztery osoby, którym w Prokuraturze Rejonowej w Oleśnicy przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i produkcji środków psychotropowych w znacznych ilościach.

– Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali laboratorium amfetaminy znajdujące się w powiecie oleśnickim w województwie dolnośląskim. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że laboratorium mogło działać w wynajętym warsztacie samochodowym od kwietnia 2023 roku. Wyprodukowane narkotyki najprawdopodobniej były rozprowadzane na terenie województwa dolnośląskiego. Szczególną uwagę policjantów wzbudził nowoczesny system monitoringu, obejmujący garaż oraz teren wokół niego – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

3-417869

Likwidując laboratorium policjanci przejęli 5,5 litra amfetaminy, 5 kg marihuany, prekursory narkotykowe, zabezpieczyli także dwa skonstruowane samodzielnie reaktory, chłodnice, szkła laboratoryjnego i inne przedmioty niezbędne do produkcji narkotyku. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w jednym cyklu w tym laboratorium można było wyprodukować około 6 litrów płynnej amfetaminy.

– Do sprawy zatrzymano cztery osoby, którym w Prokuraturze Rejonowej w Oleśnicy przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i produkcji środków psychotropowych w znacznych ilościach – dodaje CBŚ

Na bazie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Oleśnicy zastosował wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: Polska Policja.

Fot: CBŚP. 


18-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)