REKLAMA

Spalili flagę Izraela w centrum Wrocławia

WROCŁAW. Działania policjantów z komendy wojewódzkiej i miejskiej Policji we Wrocławiu, doprowadziły do zatrzymali pięciu osób podejrzewanych o bezpośredni udział w zdarzeniu o charakterze kryminalnym, do którego doszło w ścisłym centrum stolicy Dolnego Śląska.  Grupa osób podpaliła w miejscu publicznym flagę Izraela oraz zniszczyła chanukowy świecznik, stojący na deptaku.

– Zdarzenie to nagrywał telefonem jeden z zatrzymanych, młody mieszkaniec Wrocławia. Mimo iż wszyscy sprawcy byli zamaskowani, to dobre rozpoznanie i intensywnie prowadzone czynności oraz ustalenia realizowane przez policjantów pionu kryminalnego, sprawiły, że wszyscy odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich, za swoje karygodne zachowanie – informuje Polska Policja.

Sąd Rodzinny i Nieletnich we Wrocławiu zdecyduje w najbliższych dniach o losie nastolatków, w wieku od 15 do 16 lat, którzy podejrzewani są o udział w zdarzeniu, do którego doszło14 grudnia.  Kamery monitoringu zarejestrowały około godz. 21.00, jak w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Oławskiej, grupa pięciu mężczyzn niszczy świecznik chanukowy stojący na deptaku i przewraca go na ziemię, a chwilę wcześniej podpala flagę Izraela w miejscu publicznym. Nagranie i informacja ta została przekazana policji i funkcjonariusze, od razu zajęli się sprawą. 

 Sprawa nie była prosta, bo osoby te były zamaskowane, ale skuteczne działania policjantów pionu kryminalnego z Wydziału dw. z Przestępczością Pseudokibiców komendy wojewódzkiej pozwoliły na idetyfikację pierwszej z nich. Został zatrzymany i kolejne czynności identyfikacyjne oraz ujęcie pozostałych osób, było już tylko kwestią czasu. Równolegle czynności w tej sprawie prowadzili także kryminalni z wrocławskiej komendy miejskiej Policji i komisariatu na Starym Mieście, którzy to niczym po nitce do kłębka, dotarli do pozostałych podejrzanych i szybko ich zatrzymali – dodaje Polska Policja.

W grupie tej znajdowały się wyłącznie osoby nieletnie, w wieku od 15 do 16 lat i w związku z tym odpowiadać będą w myśl przepisów Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

 

Źródło: asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu

kom. Wojciech Jabłoński

Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Wrocławiu

 

18-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)