REKLAMA

tvPolska.pl :Poseł Grzegorz Braun gasi świece chanukową! (ZOBACZ NAGRANIE)

tvPolska.pl :Poseł Grzegorz Braun gasi świece chanukową! (ZOBACZ NAGRANIE)

tvPolska.pl Chanuka to Żydowskie święto światła. Od 18 lat (z przerwą), uroczyste zapalanie świec przez przedstawicieli polskiej sceny politycznej ma miejsce również w Sejmie. Podczas dzisiejszego świętowania rabin podkreślił, że po raz 3 Chanuka zbiegła się z dniem wygładzania expose premiera. Wspomniał również o tolerancji religijnej i o tym, że w niewoli palestyńskiej wciąż przebywa ponad sto obywateli Izraela.

Po uroczystościach rabin zaprosił do poczęstunku i większość gości zaczęła się rozchodzić. Nie było już między innymi ambasadora Izraela Jakow Liwne. Na korytarzu sejmowym w pewnym momencie pojawił się poseł Konfederacji Grzegorz Braun, który zza drzwi prowadzących na salę plenarną wyciągnął gaśnice i i skierował ją w kierunku płonących świec menory i rozpylił proszek gaśniczy.

Wybuchła panika i ludzie zaczęli uciekać. Jedna z uczestniczek uroczystości swoim ciałem zasłoniła świece i próbowała powstrzymać posła Brauna. Po wymianie zdań poseł odłożył gaśnicę, po czym udał się on schodami w kierunku sali plenarnej, udzielając krótki komentarz naszej redakcji i odpowiedzi na pytanie. Dlaczego to zrobił? Dlaczego podjął taką decyzję? Odpowiedział że to „kult, o charakterze głęboko satanistycznym”. Na sugestie, że takie święto nie jest po raz pierwszy w Sejmie i dotychczasowe rządy wyrażały zgodę odpowiedział: „ale pierwszy raz za mojej kadencji”.

W serwisie X Klub Poselski Konfederacja pojawił się komunikat o tym, że klub potępia zachowanie posła Grzegorza Brauna.

Grafika poglądowa.


13-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)