REKLAMA

50 tysięcy funtów nagrody za wskazanie sprawcy morderstwa

POLSKA/ŚWIAT. Policja brytyjska zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie informacji na temat sprawy zabójstwa, ze szczególnym okrucieństwem, dokonanego na terenie Wielkiej Brytanii w 2009 roku.

Według informacji przekazanych przez policję z Lincolnshire, 24 października 2009 roku w miejscowości Lound, leżącej około 26 km na północ od Peterborough, odnaleziono znajdujące się w domu zwłoki 50-letniego Alana Wood’a. W trakcie czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia ustalono, iż ofiara miała skrępowane ręce za pomocą taśmy klejącej oraz liczne rany kłute oraz cięte głowy i okolic szyi. Przyjęto, iż najbardziej prawdopodobnym motywem zabójstwa Alana Wood’a był motyw rabunkowy, gdyż skradziono jego karty bankomatowe, które następnie były wykorzystywane w bankomatach w miejscowościach Bourne i Stamford.

– Na podstawie nagrań z monitoringu ustalono, że sprawcą może być mężczyzna wzrostu około 175 – 180 cm, ubrany w stylu „swobodnej elegancji”, używający charakterystycznego szalika w paski. Mężczyzna utyka na lewą nogę – informuje Komenda Główna Policji.

1-419920

Do momentu publikacji sprawca pozostaje nieustalony. Strona brytyjska zwróciła się z prośbą o przekazanie wszelkich informacji, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy lub sprawców Alana Wood’a.

– Firma, w której zatrudniony był Alan Wood oraz jedna z brytyjskich organizacji charytatywnych wyznaczyły nagrodę w łącznej wysokości 50 tysięcy funtów dla osoby, która przekaże informacji pozwalające na ustalenie i skazanie sprawcy – dodaje KGP.

Wszelkie informacje można przekazywać za pośrednictwem formularza kontaktowego, a także na adres poczty elektronicznej Wydziału Przestępstw Niewykrytych Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji: wpnx.bk@policja.gov.pl oraz archiwumx@policja.gov.pl

Źródło: KGP

19-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)