REKLAMA

Bolesny cios w narkotykowy proceder

KIELCE/ŚWIĘTOKRZYSKIE. Stróże prawa podczas narkotykowej transakcji zatrzymali dwóch mieszkańców województwa świętokrzyskiego w wieku 49 i 35 lat. Policjanci podczas swoich działań zabezpieczyli łącznie 14,5 kilograma mefedronu, ponad 3 kilogramy marihuany, blisko 300 gramów haszyszu oraz 20 litrów płynnej amfetaminy.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach niejednokrotnie udowodnili swoją skuteczność, uniemożliwiając wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Ich ostatnie działania również zakończyły się sukcesem.

– Funkcjonariusze ustalili, że w lesie na terenie gminy Zagnańsk może dojść do narkotykowej transakcji. W minioną niedzielę ich podejrzenia okazały się niezwykle trafne. W efekcie działań policjantów, zatrzymanych zostało dwóch mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Przy 49 i 35-latku, którzy „trafieni” zostali podczas przekazywania narkotyków, policjanci znaleźli 2 kilogramy suszu, wstępnie zidentyfikowanego, jako marihuana. Tego samego dnia funkcjonariusze w lesie na terenie powiatu koneckiego zabezpieczyli 1 kilogram marihuany, który jak wynika z ustaleń mundurowych jest własnością zatrzymanego 35-latka – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

narko kiel2

Na tym działania funkcjonariuszy się nie zakończyły. Kolejnego dnia, we wtorek policjanci dotarli do jednej z posesji na terenie koneckiego powiatu. Podczas przeszukania, w budynku gospodarczym ujawnili kolejne narkotyki. Było to 14,5 kilograma mefedronu, blisko 300 gramów haszyszu oraz 20 litrów płynnej amfetaminy.

narko kiel

Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn. 35 i 49-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Kielcach

25-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)