REKLAMA

CBŚP przejęło narkotyki warte sześć i pół miliona złotych (ZDJĘCIA)

POLSKA. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Lublina przejęli urządzenia służące do produkcji narkotyków, zabezpieczyli ciecz, z której można by uzyskać 115 kg klefedronu oraz 8 kg skrystalizowanego narkotyku, łącznie warte około 6,5 mln zł.

Przejęto również 1220 litrów prekursorów wartych 117 tys. zł. Do sprawy zatrzymano 2 osoby, którym przedstawiono zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Lublinie.

– Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że na terenie woj. wielkopolskiego mogą być produkowane substancje psychotropowe. Po zebraniu szczegółowych informacji policjanci weszli do budynków gospodarczych na terenie prywatnej posesji w gminie Kłodawa (powiat kolski), gdzie znajdowało się laboratorium. Jak się okazało w stodole odbywała się właśnie synteza klefedronu – informuje CBŚP.

3-418819

Podczas akcji policjanci zabezpieczyli dwie kompletne linie produkcyjne, odczynniki chemiczne, reagenty i prekursory narkotykowe. W dwóch reaktorach znajdowało się 460 litrów cieczy, z której według opinii biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi, można uzyskać 115 kg klefedronu. W trakcie likwidacji laboratorium policjanci przejęli blisko 8 kg gotowego 4-CMC, które było już zapakowane w hermetyczne worki foliowe, przygotowane do dystrybucji. Łącznie zabezpieczono narkotyki warte około 6,5 mln zł. Policjanci przejęli także 880 litrów kwasu solnego, 300 litrów eteru, 40 litrów acetonu, czyli 1220 litrów prekursorów, wartych 117 tys. zł.

3-418822

– Policjanci CBŚP zatrzymali w ramach sprawy dwie osoby, które usłyszały zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, na wniosek prokuratora wobec obu podejrzanych, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – dodaje CBŚP.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Regionalna w Lublinie. Sprawa ma charakter rozwojowy i funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Fot. CBŚP


09-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)