REKLAMA

Kielczanin posiadał 70 kilogramów narkotyków o wartości trzech milionów złotych

KIELCE/ŚWIĘTOKRZYSKIE. Nawet 12 lat za kratami może grozić 32-letniemu mieszkańcowi Kielc, którego w niedzielne zatrzymali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Przy mężczyźnie i wynajmowanym przez niego domu funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 70 kilogramów narkotyków o szacunkowej wartości ponad 3 milionów złotych. Kielczanin usłyszał zarzut posiadania i obrotu znaczną ilością narkotyków i trafił do aresztu.

– W niedzielne popołudnie policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 32-letniego mieszkańca miasta. To efekt żmudnej, wielotygodniowej pracy funkcjonariuszy przy sprawie narkotykowego procederu. Mężczyzna został zatrzymany na przedmieściach Kielc. W torbie, którą kielczanin miał przy sobie policjanci znaleźli 6 kg marihuany, co jak się okazało było dopiero początkiem znalezisk funkcjonariuszy z Kielc – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.

mini

W domu wynajmowanym przez mężczyznę funkcjonariusze znaleźli 32 kilogramy marihuany, 21 kilogramów amfetaminy, blisko 8 kilogramów substancji psychotropowej 4 CMC oraz około jednego kilogram haszyszu. Oprócz zakazanych prawem substancji policjanci w domu mężczyzny zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę w kwocie ponad 16000 złotych. Nielegalne znaleziska trafiły do laboratoryjnych badań.

Kielczanin usłyszał zarzut posiadania i obrotu znaczną ilością narkotyków, za co może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wczoraj kielecki sad przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Źródło: KWP w Kielcach

17-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)