REKLAMA

Mścił się na byłej dziewczynie. Grozi mu nawet pięć lat więzienia

RABKA-ZDRÓJ/MAŁOPOLSKA. Policjanci z Rabki-Zdroju zatrzymali 29-letniego mieszkańca Krakowa. Powodem zniszczenie mienia i naruszenie miru domowego. Za popełnione, jak się okazało z zazdrości przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

– Kilka miesięcy temu, na terenie Rabki-Zdroju nieznany sprawca wtargnął na teren jednej z posesji i uszkodził samochód. Po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła. Sprawca wybił szybę w samochodzie, porysował pozostałe szyby i odkręcił pokrywę silnika. W sylwestrową noc ponownie wrócił, przeciął metalowe ogrodzenie i porysował wszystkie szyby w samochodzie. Wartość poniesionych strat wyceniono łącznie na ponad 13 tysięcy złotych – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu.

386-96188_mo3

Na podstawie zebranego materiału dowodowego oraz uzyskanych informacji operacyjnych wytypowano sprawcę. Wszystkie tropy wskazywały na byłego partnera pokrzywdzonej kobiety. 29-latek z Krakowa został zatrzymany w miejscu zamieszkania 5 grudnia br.

– Policjanci znaleźli przy nim kilka gramów mefedronu. Jeszcze tego samego dnia podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, naruszenia miru domowego oraz posiadania środków odurzających – dodaje KPP w Nowym Targu.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie o wartości 100 tysięcy złotych. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci zakazu kontaktowania i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz do jej miejsca zamieszkania.

Źródło: KPP w Nowym Targu

 

09-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)