REKLAMA

Odpowie za usiłowanie rozboju. Pomógł brytyjski Interpol

TARNOBRZEG/PODKARPACIE. Policjanci pod nadzorem prokuratora zakończyli prowadzone od dwóch lat śledztwo w prawie usiłowania rozboju. Napastnikiem okazał się 43-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który zaatakował pokrzywdzonego, aby zabrać mu portfel.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, policjanci wpadli na trop mężczyzny. W tym czasie sprawca przebywał poza granicami kraju. Mężczyzna, usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, a o jego losie będzie decydował sąd.

– Sprawa miała początek pod koniec marca 2021roku. Młody mężczyzna zaatakował wtedy 66-letniego mężczyznę, który z zakupami wracał do mieszkania. Do zdarzenia doszło na tarnobrzeskim osiedlu Serbinów. Napastnik podszedł od tyłu do pokrzywdzonego, przewrócił go i zażądał oddania portfela. Skuteczna obrona 66-latka i głośne wzywanie pomocy wystraszyły napastnika, który nie zdołał zabrać łupu, uciekł z miejsca zdarzenia, gubiąc lewego buta – wyjaśnia Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Pokrzywdzony zawiadomił policjantów. Śledczy wykonali oględziny miejsca zdarzenia wraz z dokumentacją fotograficzną, zabezpieczyli dowód rzeczowy w postaci buta, a następnie rozpoczęli poszukiwania osoby, która ma związek z tym przestępstwem.

tar2

– W prowadzonym śledztwie, w latach 2021-2023, funkcjonariusze uzyskali informację z Brytyjskiego Biura Interpolu, że pozyskany materiał dowodowy z miejsca zdarzenia, może pochodzić od obywatela Polski. Analiza postępowania, a także analiza opinii z zakresu badań biologicznych, pozwoliła na ustalenie sprawcy zdarzenia. Trop prowadził do mieszkańca Tarnobrzega. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Sprawcą okazał się 43-latek, notowany w przeszłości za popełnione przestępstwa. Okazało się, że mężczyzna przebywa na terenie Belgii – dodaje KMP w Tarnobrzegu.

Pod koniec grudnia 2023 roku mężczyzna powrócił do kraju został przesłuchany i usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec 43-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełniony czyn mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Źródło: KMP Tarnobrzeg


05-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)