REKLAMA

Orszak Trzech Króli w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW/PODKARPACIE. W sobotę, ulicami wielu miast i miasteczek przejdzie Orszak Trzech Króli. Jeden z największych, w którym uczestniczyć może około 15 tys. osób przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą chwilowe utrudnienia w ruchu.

Na czas przejścia, ulice, którymi będzie przemieszczał się orszak, będą zamykane. Jednak policjanci przewidują tylko chwilowe utrudnienia w ruchu. Jasełka pod nazwą Orszak Trzech Króli zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

orszak

Zdjęcie ilustracyjne

Orszak wyruszy około godz.12, z parkingu przed halą na Podpromiu. Następnie od skrzyżowania ulicy Podpromie z ul. Wojciecha Kilara, po czym ul. Szopena do Al. Lubomirskich. Dalej uczestnicy przemarszu przejdą Al. Lubomirskich, ul.3-go Maja do Placu Farnego. Po drodze orszak będzie zatrzymywał się w miejscach, gdzie prezentowane będą inscenizacje o tematyce biblijnej. Jego zakończenie planowane jest na godzinę 14:30 – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

W czasie przemarszu zamykane będą dla ruchu odcinki ulic, którymi będzie przemieszczał się orszak. Policjanci blokować będą również mijane przez uczestników skrzyżowania. Chwilowe utrudnienia mogą wystąpić podczas przejścia orszaku przez ulicę Szopena, na odcinku pomiędzy ulicą Kilara, a Al. Lubomirskich. W tym czasie w obu kierunkach, zamknięta będzie ulica Kilara – od Mostu Zamkowego do Placu Śreniawitów oraz odcinek ulicy Szopena – od Filharmonii do Placu Śreniawitów.

Źródło: KMP Rzeszów

Fot. Archiwum AZS/WZ

05-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)