REKLAMA

Pijany policjant pilnował zatrzymanego. Zostanie wydalony ze służby

OLEŚNICA/DOLNOŚLĄSKIE. Policjant z 16 – letnim stażem w szpitalu w Oleśnicy pilnował zatrzymanego. Miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Oleśniccy mundurowi wydali w tej sprawie specjalny komunikat.

– Chcąc zachować pełną transparentność prowadzonych działań informujemy, że decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnicy, niemal natychmiast po otrzymaniu informacji, została wdrożona procedura zmierzająca do wydalenia ze służby jednego z funkcjonariuszy, który w dniu 6 stycznia 2024 roku przystąpił do realizacji zadań służbowych w stanie nietrzeźwości. Czynności realizowane przez funkcjonariuszy polegające m.in. na wykonaniu wszelkich ustaleń i przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, potwierdziły ten fakt, gdyż alkomat wskazał trzy promile alkoholu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy.

ole

Do zdarzenia doszło w Zespole Szpitali w Oleśnicy.

Funkcjonariusz niezwłocznie został odsunięty od służby i wdrożono wobec niego przewidziane prawem procedury.

– W naszej formacji nie było i nie ma przyzwolenia na wszelkie przejawy łamania prawa, więc już tylko godziny dzielą go od zwolnienia ze służby. Tego typu przypadki mają charakter incydentalny i każdy z nich jest wnikliwie analizowany, a gdy tylko potwierdzają się informacje o naruszeniu dyscypliny służbowej lub łamaniu prawa, wdrażane są od razu wszystkie procedury – dodaje KPP w Oleśnicy.

Podejmowane w tej sprawie działania i czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy.

 

Źródło: KPP Oleśnica

08-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)