REKLAMA

Podczas konkursów Pucharu Świata w Zakopanem było bezpiecznie (ZDJĘCIA)

ZAKOPANE/MAŁOPOLSKA. W miniony weekend małopolscy policjanci zabezpieczali Turniej – FIS Puchar Świata w skokach narciarskich. Blisko 200 mundurowych z prewencji, ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego czuwało nad bezpieczeństwem kibiców, turystów i mieszkańców.

Policjanci zabezpieczali zawody, które w weekend na żywo obejrzało blisko 13 tysięcy kibiców, a kolejnych 7 tysięcy oglądało skoki w pobliżu skoczni.

397-97107

– Aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom organizowanych zawodów, małopolscy policjanci wcześniej przygotowywali się do tego wydarzenia. Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni oraz siły porządkowe organizatora imprezy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników tego widowiska. Policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy i mieszkańców, nie tylko w okolicy skoczni, ale również w Zakopanem. W związku z imprezą masową mundurowi nie odnotowali poważnych incydentów. Nad koordynacją całości policyjnych działań pracował specjalnie powołany sztab, do którego spływały meldunki od dowódców poszczególnych odcinków, tutaj również na bieżąco analizowane były wszystkie informacje i podejmowane decyzje. Zapewniony był także stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za porządek i bezpieczeństwo – poinformowała Policja Małopolska.

Policjanci po zakończeniu konkursów tonowali emocje niektórych kibiców na terenie miasta, a zwłaszcza w rejonie Krupówek. Natomiast policjanci drogówki pomagali kierowcom w bezpiecznym opuszczeniu Zakopanego. Dzięki wytężonej pracy małopolskich policjantów był to bezpieczny weekend.

Źródło: POLICJA MAŁOPOLSKA/asp.szt. Roman Wieczorek
Fot. Policja Zakopane


22-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)