REKLAMA

Policjanci doskonalili swoje umiejętności narciarskie (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY/PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu na terenie jednej ze stacji narciarskiej w powiecie bieszczadzkim zorganizowano szkolenie skierowane do policjantów garnizonu podkarpackiego, którzy w okresie zimowym pełnią służbę w nieetatowych zespołach narciarskich.

Funkcjonariusze pod okiem policyjnego instruktora narciarstwa doskonalili swoje umiejętności, aby jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo na stokach województwa podkarpackiego.

– Rozpoczęły się ferie zimowe w kilku województwach, więc na stokach pojawi się więcej turystów. Policja w najbardziej popularnych miejscach organizować będzie narciarskie patrole. Aby jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających w górach i korzystających ze stoków narciarskich, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zorganizował doskonalenie zawodowe dla policyjnych narciarzy – informuje Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych.

Dzięki porozumieniu między Komendą Główną Policji, a Polskim Związkiem Narciarskim grupa policjantów zdobyła uprawnienia instruktora PZN, by później prowadzić szkolenia w jednostkach.

463-281095

– Mundurowi doskonalili swoje umiejętności m.in. z zakresu techniki jazdy na nartach, bezpiecznej jazdy podczas działań pomocowych i ratowniczych. W doskonaleniu zawodowym zwracano uwagę na podstawowe przepisy regulujące zasady zachowania się na zorganizowanych terenach narciarskich oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szkoleniu brało udział 13 policjantów. Każdy z nich musiał wyrazić chęć pełnienia takich służb, bo są to zadania poza standardowymi obowiązkami etatowymi – dodaje KPP w Ustrzykach Dolnych.

463-280995

W Polsce systematycznie wzrasta liczba zwolenników aktywnego wypoczynku, oprócz dostarczania wrażeń estetycznych i relaksu niesie za sobą również zagrożenia. Na stokach dochodzi do nieodpowiedzialnych i ryzykownych zachowań. Głównym zadaniem policyjnych patroli jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu, a także wypadkom na nartach. Funkcjonariusze przypominają o obowiązku jazdy w kaskach ochronnych na nartach i deskach snowboardowych osobom poniżej 16 roku życia.

Źródło: KPP Ustrzyki Dolne


15-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)