REKLAMA

Ponad 20 zarzutów dla włamywacza z Włocławka

WŁOCŁAWEK. W ręce włocławskich policjantów trafił 45-latek, który włamywał się do altan na terenie rodzinnych ogrodów działkowych. Mężczyzna usłyszał 22 zarzuty, za które, jako recydywiście, może mu grozić kara wieloletniego więzienia.

W miniony wtorek po otrzymanym zgłoszeniu, policjanci zatrzymali na terenie ROD „Rybnica” we Włocławku 45-latka, który bez wiedzy i zgody właścicieli przebywał w jednej z altanek. W domku policjanci znaleźli różnego rodzaju przedmioty, które jak się następnie okazało, zabrał wcześniej z innych działek. Łupem złodzieja padły, między innymi, elektronarzędzia, drobne AGD i RTV, a także odzież i zastawa stołowa.

140-364505

– Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna dokonał od jesieni ubiegłego roku do stycznia tego roku szeregu przestępstw. Zebrany dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 22 zarzutów dotyczących włamań do altanek i pomieszczeń gospodarczych oraz bezprawnego wdarcia się na cudzą posesję – informuje Komenda Miejska Policji we Włocławku.

140-364506

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak w przypadku zatrzymanego 45-latka kara może być surowsza, bo wcześniej był już skazany za podobne czyny.

Źródło: Komenda Miejska Policji Włocławek

 

05-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)