REKLAMA

Przejęto podróbki ubrań, perfum i galanterii

WARSZAWA/MAZOWIECKIE. Prawie 5 tysięcy sztuk podrobionych towarów z zastrzeżonymi znakami towarowymi kilkunastu światowych firm, wykryła KAS i CBŚP. Wśród podróbek znajdowały się buty, galanteria, odzież oraz perfumy.

Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mężczyznę, któremu postawiono zarzuty wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi.

1-420102

– Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji i Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (KAS) ustalili, że na terenie Warszawy oraz powiatu wołomińskiego znajdują się dwa magazyny z towarami zawierającymi znaki towarowe światowych marek. Podczas działań funkcjonariusze przejęli blisko 5 tys. szt./par podrobionych towarów. Wśród nich były buty, perfumy, odzież oraz artykuły galanteryjne. Towar znajdował się na półkach regałowych, wieszakach lub zapakowany w torbach. Śledczy wstępnie oszacowali, że gdyby towar był oryginalny wart byłby prawie 2 mln zł – informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

1-420103

Funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mężczyznę, któremu może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Podróbki trafiły do magazynu depozytowego MUCS i zostały zabezpieczone do czynności procesowych. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Północ.

Źródło: CBŚP

 

 

 

 

23-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)