REKLAMA

PRZEMYŚL: Wyłudził 60 tys. metodą ,,na policjanta”. Policja publikuje wizerunek sprawcy

PRZEMYŚLE / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, poszukują mężczyzny, który brał udział w procederze oszustwa metodą na „policjanta”. Pokrzywdzony, w wyniku przestępstwa stracił blisko 60 tysięcy złotych. Publikujemy zdjęcie z wizerunkiem mężczyzny, który odebrał pieniądze. Osoby, które posiadają informacje i mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Przemyśla lub najbliższą jednostką Policji.


Mężczyzna w wieku około 25 lat, włosy krótko ostrzyżone koloru brązowego, oczy koloru ciemnego. ubrany w czarna kurtkę typu wiatrówka i koszule w kratkę w kolorze biało ciemnym. Na prawej dłoni na palcu serdecznym sygnet koloru złotego

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przemyskiej jednostki pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”. Do zdarzenia doszło 13 października 2023 roku w Przemyślu. W tym dniu, z pokrzywdzonym, skontaktował się mężczyzna podający się za policjanta. W rozmowie telefonicznej oszust poinformował pokrzywdzonego, że padł ofiarą nieuczciwych pracowników banku. Stwierdził, że policja odnalazła podrobiony dokument tożsamości z jego danymi, a następnie polecił rozmówcy udać się do banku i wybrać oszczędności, które może utracić w wyniku działania pracownika banku. Pokrzywdzony niestety wykonał polecenie i przekazał wskazanej osobie blisko 60 tysięcy złotych.

Mężczyzna którego wizerunek publikujemy ma związek z tą sprawą.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają jakiekolwiek informacje, które pozwolą na ustalenie jego tożsamości, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 47 823 34 22 lub 47 823 33 10.

źródło: KMP Przemyśl

 

16-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)