REKLAMA

Tragiczny wypadek niewiele zmienił. Pirat na drodze!

Utrata prawa jazdy, wysoki mandat i punkty karne – to konsekwencje zbyt szybkiej jazdy dwóch kierowców zatrzymanych jednego dnia, przez brzozowskich policjantów. Kierujący volkswagenem miał na liczniku 106 km/h – to o 76 km/h więcej niż dopuszczalna w tym miejscu prędkość. Kierowca kii przekroczył prędkość o 61 km/h.

Policjanci ruchu drogowego z brzozowskiej komendy, każdego dnia starają się zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Patrolują drogi, reagują na niebezpieczne zachowania kierowców, sprawdzają stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Prowadzą też kontrole prędkości, w miejscach, gdzie kierowcy jeżdżą z nadmierną prędkością. Niezmiennie od wielu lat, to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną kolizji i wypadków.

Wczoraj, policjanci ujawnili 14 kierujących, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Dwóch z nich przekroczyło prędkość tak znacznie, że w konsekwencji utracili swoje prawa jazdy.

Pierwszy z kierujących został zatrzymany w Humniskach. W miejscu, gdzie kilka miesięcy temu doszło do tragicznego wypadku z udziałem 11-latka. 33-letni mieszkaniec gminy Brzozów, mimo, że miał już na swoim koncie 17 punktów karnych, to nie powstrzymało go, by pędzić o 76 km/h więcej, niż dopuszczalna w tym miejscu prędkość. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych, a na jego konto wpłynęło kolejne 15 punktów karnych. Kierujący volkswagenem stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Z uwagi na przekroczenie dopuszczalnych 24 punktów karnych za wykroczenia drogowe, mężczyzna decyzją starosty utraci swoje uprawnienia całkowicie. By móc ponownie kierować, będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Tego dnia, funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierującego, który przekroczył prędkość. W miejscowości Wesoła, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, kierujący kią jechał z prędkością 111 km/h. 33-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe, został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych, 14 punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

TH / KPP Brzozów

30-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)