REKLAMA

Zatopił samochód ze śpiącą kobietą. Grozi mu dożywocie

KATOWICE/ŚLĄSK. Mężczyzna doprowadził do zatopienia samochodu, w którym spała jego partnerka. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Policjanci z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych, czyli z tzw. Archiwum X, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach rozwikłali sprawę zabójstwa 34-latki.

– Do zbrodni doszło w lipcu ubiegłego roku w Roszkowie. Para pojechała nad wodę, gdzie spożywała alkohol. Kiedy 34-latka zasnęła w aucie, mężczyzna doprowadził do tego, że samochód zjechał do wody. Chcąc upozorować zbrodnię na nieszczęśliwy wypadek, przybyłym na miejsce policjantom tłumaczył, że również spał w samochodzie, ale obudził się, gdy do środka zaczęła wlewać się woda. 36-latek twierdził, że zdołał otworzyć drzwi i wydostać się na brzeg. Próbował jeszcze ratować kobietę, jednak bezskutecznie – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

ax

Policjanci szczegółowo przeanalizowali przebieg zdarzeń z ubiegłego roku. Kluczowe w sprawie okazały się opinie biegłych, które podważyły wersję mężczyzny. Z ekspertyz wynikało, że przedstawiony przez 36-latka opis sytuacji nie mógł mieć miejsca.

Po śmierci partnerki, mężczyzna posługiwał się jej kartą bankomatową, za co również odpowie. Na wniosek prokuratora, w ubiegły czwartek Sąd Rejonowy w Gliwicach podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za popełnioną zbrodnię grozi mu nawet dożywotnie pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Katowicach.
Fot. Polska Policja/ KWP w Katowicach.

24-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)