REKLAMA

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Jeżowem

PODKARPACIE. Niżańscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło przed godz. 4 na drodze wojewódzkiej nr 863 w miejscowości Jeżowe. 75-letni rowerzysta, mimo prowadzonej na miejscu reanimacji, zmarł. Apelujemy do wszystkich kierowców i pozostałych użytkowników dróg o rozwagę, ostrożność oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego.

Dziś przed godz. 4, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nisku, odebrał zgłoszenie o wypadku do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 863 w miejscowości Jeżowe.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 61-latek kierujący dostawczym volkswagenem, najechał na znajdującego się na jego pasie ruchu rowerzystę. Niestety cyklista, mimo reanimacji poniósł śmierć. Trzeźwość kierowcy volkswagena zostanie ustalona po analizie pobranej od niego krwi.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali niezbędne czynności pod nadzorem Prokuratora. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Policjanci apelują do kierowców i pozostałych użytkowników dróg o szczególną ostrożność podczas jazdy. Nadmierna prędkość, roztargnienie na drodze, a także lekkomyślność uczestników ruchu drogowego to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do tragedii.

Zdjęcie poglądowe. Arch. Policji

KPP Nisko

10-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)