Wiadomości z tagiem Berlin  RSS
Niemcy: Angela Merkel potępia antysemickie zachowania podczas demonstracji

Dodano: 11.12.2017 20:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kanclerz Angela Merkel, cały niemiecki rząd oraz prezydium CDU potępiają antysemickie incydenty, do jakich doszło podczas sobotnio-niedzielnych demonstracji w Berlinie. Demonstranci palili flagi i wznosili antysemickie okrzyki. Rzecznik prasowy policji w Berlinie Winfried Wenzel poinformował, że zostało w tej sprawie wszczęte postępowanie wyjaśniające. „Sprzeciwiamy się wszelkim przejawom antysemityzmu i ksenofobii” – powiedziała Merkel na konferencji […]

Źródło: wiadomosci.com

OPIEKA NAD SENIOREM - Berlin 21.12 + PREMIE

Dodano: 11.12.2017 20:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zapraszamy do legalnej i bezpiecznej pracy kandydatów z całej Polski! Aktivmed24 poszukuje Opiekunów/Opiekunek Seniorów na terenie Niemiec. Miejscowość: Berlin. Termin wyjazdu: 21.12. Zlecenie: Opieka nad Panem w wieku 78lat, 168 kg wagi i 70 cm wzrostu. Podopieczna porusza się o rollatrze. Wskazana inkontynencja i lekka demencja. Potrzebuje pomocy przy prowadzeniu domu: gotowaniu, praniu, sprzątaniu, prasowaniu, zakupach. Przychodzi pflegedienst do mycia i zmiany pieluchomajtek. Podopieczny mieszka w domu z dostępem do internetu. Zapewniamy: - wysokie zarobki w euro - jedną czytelną umowę - ZUS od średniej krajowej - dodatkowo Premia Świąteczna do 400 Euro brutto - dostępne dwie godziny czasu wolnego w ciągu dnia - całkowite pokrycie kosztów podróży i organizację przejazdu - bezpłatne zakwaterowanie i pełne wyżywienie w domu podopiecznego - wsparcie całego zespołu i opieka koordynatora podczas pobytu Niemczech - możliwość odbycia bezpłatnego kursu językowego przed wyjazdem do pracy Wymagamy: - komunikatywnej znajomości języka niemieckiego (możliwość nabycia umiejętności za naszym pośrednictwem) - mile widziane doświadczenie w pracy jako Opiekun Seniora - mile widziana osoba niepaląca Aktivmed24 jest firmą rodzinną , która od 2012 roku zajmuje się usługami opiekuńczymi nad osobami starszymi na terenie Niemiec. Zaufało nam już około 500 rodzin, które powierzyły nam pod opiekę swoich najbliższych. Nasza agencja zatrudnienia posiada certyfikat o numerze 11628. Od 2014 r. jesteśmy członkiem Sekcji Agencji Opieki (SAO) – organizacji zrzeszającej firmy z branży opiekuńczej, działającej w ramach Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Osoby zainteresowane podjęciem zlecenia lub innymi ofertami prosimy o przesłanie danych kontaktowych lub kontakt telefoniczny do naszego koordynatora pod 530-555-015. Przedstawimy wszystkie szczegóły zatrudnienia. Obserwuj nas także na Facebook. W CV załącz klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych, Dz. Ust. Nr 133 poz. 883.

Źródło: praca.hiperogloszenia.pl

Film, który powstawał we Wrocławiu nominowany do Złotego Globu

Dodano: 11.12.2017 19:16 | 0 odsłon | 0 komentarzy

"Twój Vincent", pierwszy w historii pełnometrażowy film animowany, który został w całości namalowany, dopiero co zdobył Europejskiego Oscara na gali w Berlinie, a teraz został nominowany do Złotych Globów. Zdaniem ekspertów dzieło ma też szansę na Oscara.

Źródło: wroclaw.onet.pl

Posłuchaj – MIN t „Assemblage” LP

Dodano: 11.12.2017 18:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Urzekający muzyczny paczwork w wykonaniu MIN t. Martyna Kubicz, obecnie mieszkająca i studiująca w Berlinie, jest przede wszystkim wokalistką, ale także songwriterką, producentką i pianistką. Rozpoczęła karierę solową trzy lata temu. Zadebiutowała EPką „Turn The Lights Down”. Koncertowała  we wszystkich […]

Tagi: Berlin
Źródło: www.nowamuzyka.pl

Niemcy to mają pecha. Nowa trasa, supernowoczesne pociągi i… wielki falstart

Dodano: 11.12.2017 16:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Najpierw lotnisko w Berlinie, teraz to. Już pierwszego dnia funkcjonowania szybkiej kolei między stolicą Niemiec a Monachium, nowoczesny pociąg ICE uległ awarii.

Źródło: www.fly4free.pl

Niemcy: Co z rządem? Merkel będzie negocjować z SPD

Dodano: 11.12.2017 15:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w poniedziałek w Berlinie, że jej celem jest szybkie podjęcie negocjacji z SPD o utworzeniu stabilnego rządu. W polityce europejskiej kanclerz zapowiedziała natomiast bliską współpracę z Francją.

Źródło: fakty.interia.pl

Niemcy: Rząd potępia antysemickie wybryki

Dodano: 11.12.2017 13:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Niemiecki rząd potępił antysemickie wybryki podczas demonstracji w Berlinie przeciwko decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela. Uczestnicy palili izraelskie flagi i skandowali antyżydowskie i antyizraelskie hasła.

Źródło: fakty.interia.pl

Opiekunka do Pani- Berlin- Niemcy- Zlecenie od poczatku sty

Dodano: 11.12.2017 12:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy

EuropaJOB, jako agencja zatrudnienia posiadająca certyfikat o numerze rejestru 8455, oferuje legalną pracę osobom chętnym do pracy na stanowisku: OPIEKUNKA DO PANI Miejsce wykonywania pracy – Niemcy, Berlin Poszukujemy opiekunki do starszej Pani (81 lat), która mieszka sama w mieszkaniu w Berlinie. Pani porusza się z pomocą rollatora, miała złamaną szyjkę kości udowej, cierpi na cukrzycę. Podopieczna potrzebuje towarzystwa i wsparcia w codziennych czynnościach (toaleta) oraz prostych czynnościach związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie). Raz w tygodniu przychodzi Pflegedienst. Do dyspozycji własny pokój z Internetem. Od początku stycznia! Wymagana dobra/ znajomość niemieckiego i mile widziane prawo jazdy Obowiązki: - pomoc podopiecznemu przy codziennych czynnościach (toaleta). - proste prace związane z prowadzeniem gospodarstwa domowego (zakupy, sprzątanie, gotowanie) Wymagania: - komunikatywna/dobra znajomość języka niemieckiego - doświadczenie w opiece nad osobą starszą i/lub gotowość do świadczenia pomocy osobie starszej - odpowiedzialność, życzliwość i cierpliwość -mile widziane prawo jazdy Oferujemy: - atrakcyjne i uczciwe wynagrodzenie, uzależnione od znajomości języka i kwalifikacji - legalne zatrudnienie przez polską agencję zatrudnienia - bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie - organizację wyjazdu do i z Niemiec oraz pokrycie jego kosztów - ubezpieczenie na terenie Polski oraz Niemiec (druk A1, karta EKUZ) - odprowadzenie składek na ubezpieczenie społeczne - wypłatę wynagrodzenia do 10. każdego miesiąca w EUR lub PLN - stałą opiekę koordynatora i możliwość ciągłego kontaktu z firmą podczas pobytu w Niemczech - indywidualne podejście do potrzeb i oczekiwań kandydatów Jak aplikować: Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesyłanie CV na adres: opieka@europajob.pl lub beata.mlodozeniec@europajob.pl z dopiskiem “opiekunka-berlin” w tytule wiadomości. W CV proszę umieścić klauzulę o Ochronie Danych Osobowych. Zastrzegamy sobie prawo do kontaktowania się z wybranymi kandydatami. W razie pytań można się z nami kontaktować również telefonicznie – wysyłając SMS o treści „opiekunka-berlin” pod numer:504 393 452 lub 517 713 827 lub 663 055 887 – oddzwonimy. Opis firmy: EuropaJOB to agencja zatrudnienia posiadająca certyfikat o numerze rejestru 8455. Specjalizujemy się w pośredniczeniu kontaktach pomiędzy polskimi kandydatami a pracodawcami z Europy Zachodniej, zwłaszcza z Niemiec i Francji.

Źródło: praca.hiperogloszenia.pl

Interwencja straży granicznej na Poznaniu Głównym. "Zawrócono" niepożądanego w Polsce Pakistańczyka

Dodano: 11.12.2017 10:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Funkcjonariusze straży granicznej z poznańskiej Ławicy interweniowali na poznańskim dworcu w pociągu Berlin - Warszawa.

Źródło: epoznan.pl

"Wyciągnęliśmy konsekwencje z zamachu w Berlinie"

Dodano: 11.12.2017 10:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Szef MSW Niemiec Thomas de Maiziere powiedział w poniedziałek w wywiadzie dla gazet wydawanych przez Funke Mediengruppe, że rok po zamachu w Berlinie, w którym zginęło 12 osób, Niemcy stały się bezpieczniejsze dzięki zmianom w prawie i reorganizacji policji.

Źródło: fakty.interia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami