Wiadomości z tagiem Strażacy  RSS
Małopolskie: Huraganowy wiatr przybiera na sile

Dodano: 11.12.2017 18:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Ponad 170 wezwań związanych z silnym wiatrem odnotowali do wieczora małopolscy strażacy. "Najwięcej interwencji dot. usuwania powalonych drzew i zabezpieczeń zerwanych dachów było w powiecie tatrzańskim" – powiedział rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak.

Źródło: www.rmf24.pl

Tragedia w powiecie nakielskim. Nie żyje dwóch mężczyzn, trzeci poszukiwany

Dodano: 11.12.2017 16:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Tragiczny finał poszukiwań dwóch mężczyzn w powiecie nakielskim. Służby cały czas szukają trzeciego zaginionego. Tuż przed godz. 13:00, strażacy poinformowali o odnalezieniu w rzece Rokitka ciała 36-letniego mężczyzny. – Mężczyzna wczoraj wyszedł z domu. Jego rodzina poinformowała nas o zaginięciu […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Niebezpieczny wiatr przechylił drzewo

Dodano: 11.12.2017 12:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W regionie trwa usuwanie szkód po niedzielnej wichurze. Silny wiatr, wiejący w nocy z prędkością 70 km/h, przechylił kilkumetrową choinkę na budynek Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Opolu.Drzewo zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców osiedla przy ul. Spychalskiego. Na miejscu pracowały dwie jednostki straży pożarnej. Strażacy zabezpieczyli teren i ścięli choinkę.

Źródło: radio.opole.pl

Halny w Beskidach: Bielscy strażacy interweniowali 120 razy

Dodano: 11.12.2017 10:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Halny w Beskidach! Ponad 120 razy interweniowali bielscy strażacy z powodu silnego wiatru w Beskidach. W większości przypadków działania straży pożarnej polegały na usuwaniu powalonych konarów drzew z dróg oraz przewodów energetycznych. Jak poinformowała w poniedziałek 11 grudnia kpt. Patrycja Pokrzywa, rzeczniczka KM PSP w Bielsku-Białej, od niedzieli od godziny 17 strażacy wyjeżdżali ponad 120 […]

Źródło: wiadomosci.com

Czad cały czas atakuje. Tym razem w Bydgoszczy, pięć osób w szpitalu

Dodano: 11.12.2017 9:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Czad nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem pięć osób zatruło się tlenkiem węgla w Bydgoszczy. Strażacy dostali w niedzielę wieczorem wezwanie do jednego z mieszkań przy ul. Chrobrego 20. – Kiedy przyjechaliśmy na miejsce zdarzenia, byli tam już ratownicy medyczni, […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Mocno wieje w regionie. Jak dotąd 22 interwencje straży

Dodano: 11.12.2017 9:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Do godziny 7.00 opolska straż pożarna odnotowała 22 zdarzenia, do których wyjeżdżało 39 zastępów w sile 169 strażaków.- Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, nyskiego i na terenie Komendy Miejskiej. W dwóch przypadkach stwierdziliśmy uszkodzenia dachów, w dwóch uszkodzenie linii energetycznych, powalone drzewa i uszkodzoną wiatę przystankową - mówi kpt. Łukasz Olejnik, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. W miejscowości Pokrzywna na tory kolejowe spadło drzewo, ale strażacy informują, że w tym miejscu nie ma utrudnień z przejazdem pociągów.

Źródło: radio.opole.pl

Nocny pożar w dyskotece. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków

Dodano: 11.12.2017 2:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jedenaście zastępów straży pożarnej walczyło w nocy z pożarem, który pojawił się przed godziną drugą w nocy na terenie klubu Magic w Niszczewicach w powiecie inowrocławskim – przekazała Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu. O akcji gaśniczej kujawsko-pomorscy strażacy poinformowali o […]

Źródło: metropoliabydgoska.pl

Śmiertelny wypadek w Skoroszycach

Dodano: 10.12.2017 20:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kwadrans przed 20.00 na drodze powiatowej nr 401 w Skoroszycach w powiecie nyskim doszło do śmiertelnego w skutkach wypadu drogowego.Jak informują strażacy samochód osobowy wypadł na łuku z drogi i uderzył w drzewo. W pojeździe były dwie zakleszczone osoby. Po wyciągnięciu ich przez służby ratunkowe okazało się, że jedna nie żyje. Drugą osobę w stanie ciężkim zawieziono do szpitala. Droga nr 401 w miejscu wypadku jest aktualnie nieprzejezdna.

Źródło: radio.opole.pl

Zderzenie czołowe dwóch aut w Walidrogach

Dodano: 10.12.2017 18:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Na drodze krajowej nr 94 w Walidrogach, w okolicy zjazdu na Tarnów Opolski, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak informują strażacy dwie osoby zostały poszkodowane - to kobieta w ciąży i 5-letnie dziecko.Oboje zostali zabrani do szpitala. Ruch w miejscu wypadku odbywa się teraz wahadłowo.

Źródło: radio.opole.pl

Zwłoki mężczyzny wyłowiono z Odry

Dodano: 10.12.2017 13:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zwłoki mężczyzny wyłowiono przed godziną 12.00 z Odry w Opolu na wysokości ulicy Nysy Łużyckiej. Strażacy dwóch opolskich jednostek zostali wezwani do podjęcia ciała około 11:30.Trwa ustalanie tożsamości mężczyzny, czy nie znajdował się na liście osób zaginionych. Na miejsce jedzie prokurator i to pod jego nadzorem będą prowadzone działania wyjaśniające.

Źródło: radio.opole.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Kontakt z nami